Ana sayfa Mobil Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

249
0

Ekran – Çözünürlük

Telefon alacağınız zaman, elbette dikkat etmeniz gerek çok nokta vardır. Fakat bunların arasında en önemlilerinden bir ekran ve çözünürlüktür. Telefonu kullandığınız zaman boyunca ekrana bakacaksınız. Bundan dolayı da renkleri nasıl sağlamış oldukları ve optimum çözünürlüğü oldukça önemli olmaktadır. 5.5 inç ekranlar, hem geniş görüntülü hem de kolay kullanımı olduğundan seçmenizde en uygun olacak ekran boyutudur. Çözünürlük olarak da Full HD uygun ve panel olan Super AMOLED olanları tercih etmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.

Tasarım – İncelik

Tasarım konusundaysa en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri güzel görünümdür. Fakat ince tasarım çizgileri genelde insanlar tarafından tercih edilmektedir. Piyasada 6 mm gibi çok ince olan telefonlar mevcuttur. Eğer ince telefonlardan hoşlanıyorsanız, bu modellere bakmanız mümkün.

İşletim Sistemi

İşletim sistemi olarak Android kullanacaksanız eğer bakacağınız akıllı telefon modellerinden 7.1.1 Nougat işletim sisteminden aşağıda olmamalıdır.

Performans

Elbette satın alıyorken güçlü bir akıllı telefon almanız gerekmektedir ki uzun seneler dilediğniiz kadar telefonu kullanabilesiniz. Özellikle de son zamanlarda üst seviye de performans göstermiş olan akıllı telefonlarsa, fiyatları ile bütçeyi oldukça da etkileyebiliyorlar. Bu noktada ise performanstan ve fiyattan ödün vermeyeceğiniz, fiyat ve performans modellerine bakmanız gerekmektedir.

Kamera

Telefonda kamera önemli olmaktadır. Artık herkes sosyal medya hesabı kullandığından güzel fotoğraflar çekilmesi gerekir. Satın alabileceğiniz akıllı telefonda ana kameranın, minimum 12 MP olması yeterli olmuyor. Hızlı odaklanabilmesi, ışık konusunda da yeterli olması gerekir.

BİR CEVAP BIRAK