Ana sayfa Güncel AMD Ryzen İşlemcileri Satışa Çıktığı Gün Stoklarda Tükendi

AMD Ryzen İşlemcileri Satışa Çıktığı Gün Stoklarda Tükendi

431
0

Merakla beklenen AMD Ryzen işlemciler sonunda piyasaya çıktı fakat bir rekor kırarak satışa çıktığı gün yok sattı ve stoklar daha ilk günden tükendi.

AMD Ryzen işlemciler satışa çıktığı andan itibaren stokları eriterek resmen yok sattı. Bu satışlar AMD firmasını mutlu ederken almak isteyip de eli boş kalanları üzdü. Satışların bu yönde gideceği düşünülürse firma oldukça güleceğe benziyor.

AMD Ryzen işlemcileri, 2 Mart 2017 tarihinde dünya çapında satışa çıktı ve çıktığı andan itibaren stoklarda tükendi. Dün satışa çıkan AMD Ryzen işlemcisi hakkında basın ambargosu da dün itibari ile kalktı. İşlemci hakkında tüm incelemeler yayınlanırken satışın başlaması ile stoklarda tükenme oldu. Böylece AMD firması oldukça yüksek bir satış ivmesi elde etmiş oldu.

AMD Ryzen R7 serisi oldukça uzun zamandır merakla bekleniyordu. Özellikle Ryzen R7 1800X ve Intel’in 6900K ile 7700K modellerini geride bırakacak olan bu bu işlemci ile beraberinde R7 1700X ile R7 1700 işlemcileri de satışa çıktı.
Piyasaya çıkan bu işlemciler donanım severler arasında da büyük merak uyandırdı. Satışın başlaması ile birlikte dünyanın da en önde gelen alışveriş sitelerinden bazıları olan Amazon ile Fry adlı sitelerde stoklar tükendi.
Şimdi ise AMD Ryzen R7 serisi işlemcilerin bizim ülkemizde aynı satış grafiğini elde edip etmeyeceği merak ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK