Ana sayfa Bilgisayar Bill Gates’den İtiraf

Bill Gates’den İtiraf

268
0

Dünyanın en zengin insanlarından olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates bir itirafta bulunarak eğer geçmişe gidebilme imkanımız olsaydı Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonunu tek tuşa indirme imkanımız olacağını söyledi.

Katıldığı bir forumda sorulara cevap veren Gates, Görev Yöneticisi için neden bu tuş kombinasyonuna gerek olduğu soruldu. Harvard Üniversitesi 2013 yılında IBM geliştiricilerini suçladı. David Bradley’in bu konu üzerinde büyük bir paya sahip olduğunu belirtti. Bradley ise klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğuna ve bu tarz ufak ayrıntılarda zaman kaybetmeye gerek olmadığını söylemişti.

Gates ise bu konu hakkında, Görev yöneticisi menüsüne tek bir tuşla geçebilme imkanının olduğunu açıkladı. Ancak IBM klavye tasarımını yapan kişi bizlere tek bir düğme vermek istemedi. Düşük bir seviyede programlama yaptı ve hata olduğunu belirtti.

Ctrl+Alt+Delete Ne İşe Yarar ?

Adı geçen tuş kombinasyonu bilgisayarınız donduğunda veya açık bir uygulamayı kapatmakta zorlandığınızda başvurduğumuz en önemli tuş kombinasyonlarındandır. Bu kombinasyon bize Görev Yöneticisini açmaya yardımcı olur. İstenilen uygulamayı kapatmak için üzerine gelip Görevi Sonlandır dememiz yeterli olacaktır. Aynı zamanda işlemcinin performans grafiğini de bizlere göstermektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK