Ana sayfa Mobil Çinli Firma, 360 Derecelik Kamerası Olan Telefon Üretti

Çinli Firma, 360 Derecelik Kamerası Olan Telefon Üretti

383
0

Çin yine bir ilke imza attı. Çinli olan ProTruly isimli bir firma yeni ürettiği telefonu ile Dünyanın 360 derecelik kameraya sahip ilk telefonu unvanını aldı. Darling’i adlı cihaz bu özelliği ile dünyada bir ilk.

Çinli firma ProTruly tarafından üretilmiş olan Darling isimli cihazın en önemli özelliği 360 derecelik olan kamerası. Tek kötü tarafı ise cihazın üzerinde büyük bir çıkıntı oluşması. Bu sebeple de cepte taşınması zorlaştırıyor. Ama 360 derecelik videolar çekmek isteyenlerin buna katlanacağı düşünülüyor.

Darling adlı cihazın iki modeli bulunuyor. Fakat bu iki model arasında tek fark dış görünüşleri. Modellerden biri daha uygun fiyata sahip. Çünkü telefonun dışı plastik kaplama. Diğer model ise oldukça pahalı. Sebebi ise dışının altın ve Elmaslarla süslenmiş olması. Bunun dışında iki modelinde teknik özellikleri tamamen aynı. Telefonlar Full HD çözünürlükte ve 5.5 inç ekran. İşlemcileri ise MediaTek Helio X20, 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip olan telefonların, pilleri 3560 mAh. Ön ve arka kameraları 13 MP olan Darling isimli telefonlarında Android 6.0 Marshmallow kullanılmış. Ayrıca telefonlarda parmak izi okuyucu da bulunuyor.

Dünyada bir ilk olan bu telefonların ne kadara satılacağı ise henüz bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK