Ana sayfa Oyun Clash of Clans Oyun Tanıtımı

Clash of Clans Oyun Tanıtımı

357
0

Clash of clans , son birkaç senede oldukça popüler olan yaygın bir strateji oyunudur. Online bir şekilde oynanan bu oyunda diğer oyuncularla rekabet edeceğiniz bir köyünüz bulunur ve oyun bu köyü geliştirmeye ve olmazsa olmaz savaşlara dayalıdır. Kendi ordu kamplarınızda  kendi askerlerinizi yaratabilir, onları düşman köylerine veya goblin köylerine savaşmaya yollayabilirsiniz.Ama sadece savaşmakla kalmamalı köyünüzü de geliştirmelisiniz. Çünkü Düşman intikam alabilir!

Köy binası oyundaki en önemli şeydir ve diğer binaarı yükseltmek için ilk önce onu yükseltmelisiniz. Böylelikle diğer binaları ve savunma mekanizmalarınızı geliştirebilirsiniz.İlerleme için ve inşaatçı alımı için lazım olan yeşil taş ise oyun içi satın alma ile veya köydeki ot,ağaç veya taşları kaldırarak elde edilir.

Klan kalenizi aktifleştirdikten sonra bir klana katılabilir ya da kendi klanınızı oluşturabilirsiniz.Maksimum 50 kişi olan klanınızla başka klanlara savaş açabilir ve onlarla savaşabilirsiniz. Kazandığınız taktirde bol miktarda ganimet alacağınız bu savaşı kaybederseniz ganimetin yalnızca 3’te 1’ini alırsınız. Bir klan savaşını canlı bir şekilde izleyebilir veya savaş yapabilirsiniz. En fazla üç yıldız alabildiğiniz bu savaşlarda tüm stratejileri gözden geçirmen iyi olur çünkü herhangi bir yerden tuzak çıkabilir! Klanınızda ayrıca diğer klan arkadaşlarınızla dostane savaşlar yapabilrsiniz.Bu savaşlarda ganimet ya da asker kaybı olmaz ve size antrenman imkanı sağlar.Klan kalenizi geliştirerek arkadaşlarınızdan asker desteği isteyebilir ve savaşlarda avantaj sağlayabilirsiniz.

Kışlalarda askerlerini, büyü fabrikalarında savaşlarda büyük rol oynayan büyülerini üret ve araştırma binanda bunları geliştir. Türlü saldırı stratejileri geliştirip düşmanına acımasızca saldır ve ganimetini kap!Aynı şekilde savunma mekanizmaları hazırla ve tuzaklar kurarak düşmanın köye girmesini engelle. Düşmandan kaptığın kupalarla rakiplerini geçebilir ve sıralamalarda yükselebilirsin!

Oyunun güzel yanlarından biri de güncellemeler diyebiliriz. Ortalama 2 ayda bir güncelleme olarak oyuna yeni özellikler geliyor ve bu oyunu daha zevkli hale getiriyor. Ancak son gelen güncellemede oyuna 2. köy gelince yapımcılar bayağı tepki aldılar ancak geri adım atmadılar. Yeni özellikler ise oldukça değişik…  Neden sen de indirip görmüyorsun?  Uygulama play store ve apple store’dan ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK