Ana sayfa Güncel ESET Antivirüs Kullananlar Dikkat

ESET Antivirüs Kullananlar Dikkat

426
0

Son günlerde oldukça fazla kişinin kullandığı antivirüs programı olan ESET Endpoint Antivirus 6’da bulunan bir güvenlik açığı nedeni ile tehlikeli olabileceği ortaya çıktı.

Oldukça popüler olan ve tercih edilen güvenlik şirketi ESET’in Antivirüs 6 programında bir güvenlik açığı keşfedildi. Bu sebeple bu programı kullanan kişilerin bilgisayarının hackerların eline geçebileceği ve istedikleri şeyleri rahatça yapabilecekleri öğrenildi.
Bu yüzden ESET Endpoint Antivirus 6’yı yükleyen kullanıcılar için güvenlik probleminin ortaya çıkabileceği bildirildi.

ESET Endpoint Antivirus 6’da bulunan güvenlik açığı nedeni ile hackerlar işletim sistemine rahatlıkla sızıp özellikle de yüksek yetkilerle komut çalıştırabilecekleri ortaya çıktı.
Tehlikeli boyutlara varabilecek olan bu açık sadece programın macOS sürümünde bulunduğu söyleniyor. Fakat yine bu hackerların Windows için değişik yollar bulmasını engellemiyor.

Bu açığı ise Google Güvenlik Ekibi elemanlarından olan Jason Geffner ve Jan Bee yakalamış. Bu açık ile Hackerlar ESET kendi sunucuları ile aralarında veri alışverişi yaparken araya giriyor ve saldırı yaparak açığı tetiklemek suretiyle o sırada tüm yetkilerin sahibi konumuna geçiyor. Bu açıkla ilgili olarak ESET yetkilileri hemen bir güvenlik yaması yayınladılar ve 6.4.168.0 sürümünde araya girebilen hackerın önüne geçtiklerini ve hatanın giderilmiş olduğunu belirttiler. Ayrıca ESET kullanıcılarına hemen sürüme geçmelerini tavsiye etti.

BİR CEVAP BIRAK