Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Gizli Mesajlar Nasıl Görünür?

Facebook Gizli Mesajlar Nasıl Görünür?

269
0

Facebook, son zamanlarda daha çok mesajlaşma ve oyun oynama adına kullanılan bir platformdur. Telefonunu vermeyeceğiniz kadar uzak kişilerle irtibata geçmeniz için yarar sağlayan Facebook’da gizli mesajlar özel bir bölüme alınmaktadır.

Herkesin bildiği üzere Facebook, mesajlaşmak için Messenger uygulamasını kullanıyor. Mobil üzerinden sizlere gelen mesajları görebilmeniz için bu uygulamayı indirmeniz şart. Ancak uygulamada arkadaşlarınızdan gelen mesajlar gözükse bile arkadaşınız olmayan kişilerden gelen mesajlar gizlenebiliyor. Dolayısıyla kişi belirli durumlardan haberdar olamayıp mağdur duruma düşebiliyor. Peki kullanıcılar Facebook gizli mesajlarını nasıl görebilirler? İşte yazımızda.

Facebook’un Messenger uygulamasını açtıktan sonra sağ üstteki çark simgesine –yani ayarlar butonuna- tıklayın. Ayarlar sekmesinden kişiler başlığını seçin. Önünüze “mesaj istekleri” diye bir seçenek gelecektir. Seçeneğe tıklayarak devam edin.

Facebook, bir uyarıyla birlikte “filtrelenen istekleri gör” diye bir seçeneği sizlere sunacaktır. Verilen seçeneğe tıkladığınız andan itibaren sizlere başka kişiler tarafından gelen mesajları rahatlıkla görebileceksiniz. Eğer bu işlemi masaüstü bilgisayarlarda yapmak istiyorsanız hesabınıza girip mesajlar sekmesine tıklayın. Yine mesajlar sekmesinin hemen altında “mesaj istekleri” bölümü açılacaktır. Ona basarak yine kişileri görüntüleyebilir ve onlarla kontak kurabilirsiniz.

Facebook kullanıcılarının kişisel isteklerine uymak ve istemeyeceği mesajları göstermemek adına böyle bir uygulama yapmaktadır. Siz de bu durumdan sıyrılabilmek adına söylediğimiz yöntemi deneyebilirsiniz. Ayrıca hesap ayarlarınızda değişiklik yaparak tüm herkesin sizlere mesaj gönderebilmesine de izin verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK