Ana sayfa İnternet Facebook Haberde Büyük Değişikliğe Giriyor!

Facebook Haberde Büyük Değişikliğe Giriyor!

254
0

Mark Zuckerbeg, uzun süredir Facebook’un amacının farklı kişileri bir araya getirmek olduğunu vurgulamaktadır. Bunun içinse farklı çalışmalar yapıldığını ve yapılmaya da devam edeceğini belirtmektedir. Birkaç sene içerisinde Facebook, markaların içerikle doldurmuş olduğu bir yer haline geldiği vurgulanmaktadır. Böylelikle de bireysel olan kullanıcılar içerik paylaşmak yerine, sayfaların paylaşmış oldukları içeriklere bakarak, çıkmayı tercih etmektedirler. Fakat 2018 senesinde bu değişime girecektir.

Zuckerbeg, Facebook üzerinden paylaşmış olduğu yazısında 2018 senesinde Facebook’ta daha köklü bir değişikliğe gidileceğinin haberini de verdi. Topluluğun geri bildirimlerine dikkat ettiklerini ve bunlara uygun olacak şekilde adımlar atabileceklerini söylemiş olan Zuckerberg, ürün takımlarının hedefini, üyelerin en çok ilgisine çekebilecek bir şekilde içerikleri sunmaktan daha fazla sosyal etkileşimin olacağı içerikleri sunacağını belirtti.

Araştırmalar ise sosyal medyayı sevdiklerimizle iletişimde kalabilmek için kullandığımız zaman kendimizi çok daha iyi hissetmekteyiz. Daha fazla iletişim içerisinde kalıp, kendimizi daha da az yalnız hissediyoruz. Bu durumda uzun vadede sağlığımızı da mutluluğumuzu da pozitif bir anlamda etkilemektedir. Facebook da bu araştırmalar sonucunda haber akışın büyük değişimlere gideceğini söyledi.

Bu yeni güncellemeler sonrasında gelebilecek olan diğer güncellemelerden en fazla etkilenebilecek olan sayfalar yer alacaktır. Birçok sayfanın etkileşimindeyse ciddi düşüşler beklenmektedir. Bilhassa kullanıcıların yorum yapmadığı veya ifade bırakmadığı içeriklerin hepsinin görülme ihtimali daha fazla bir şekilde düşüş yaşayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK