Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

339
0

Facebook çok uzun sürelerdir hayatımızda olmasına rağmen güncelliğini yitirmemiş bir sosyal medya platformudur. Eski arkadaşlarınızı bulmanız için oluşturulan ancak şimdilerde birçok amaç için kullanılan Facebook’ta alınan eski kullanıcı adları kişilere büyük dertler yaratıyor. Kullanıcı adını tamamen değiştirmek ve yeni kullanıcı adı almak ise Facebook tarafından izin verilen bir işlem. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Yazımızı baştan sona okuyarak aradığınız soruya yanıt bulacağınızı düşünüyoruz.

Klasik olarak en başta Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Girişten hemen sonra ayarlar bölümüne, oradan da genel hesap ayarları sekmesine gidin. Önünüze hesabınızla alakalı kişisel bilgileriniz çıkacaktır. Kullanıcı adı bölümünün olduğu bölmedeki “düzenle” butonuna tıklayın. Karşınıza bir kutucuk açılacak ve belirlemek istediğiniz kullanıcı adını soracaktır. O an için Facebook’ta bulunmayan kullanıcı adlarından bir tanesini seçerek işlemi onaylamanız yeterli oluyor. “Değişiklikleri kaydet” butonuna bastıktan sonra Facebook şifrenizle onaylama yapmanızı istiyor. Bunu da yaptıktan sonra kullanıcı adının değiştiğini söyleyebiliriz.

Sadece kullanıcı adı değil, isim-soy isim gibi bilgilerinizi de bu sekmeden rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Ancak tüm işlemlerden sonra en az 60 gün beklemeniz gerekecek. Yani kullanıcı adı değiştiren bir kişi yeniden kullanıcı adı değiştirmek istediğinde işlemini 60 gün sonra tamamlayabiliyor. Facebook ve sıklıkla ziyaret edilen sosyal medya uygulamalarıyla alakalı bilmek istediklerinizi bizlerden öğrenebilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz. Kolay gelsin.

BİR CEVAP BIRAK