Ana sayfa Sosyal Medya Facebook’a Beğenmeme Butonu Geliyor

Facebook’a Beğenmeme Butonu Geliyor

411
0

Son günlerde bünyesine birçok yenilik katan Facebook şimdilerde ise herkesin uzun zamandır dile getirdiği beğenmeme butonunu devreye sokmaya hazırlanıyor. Bundan sonra beğenilmeyen paylaşımlarda sessiz kalınmayacak ve beğenilmediği belli edilebilecek.

Dev sosyal medya sitelerinden biri olan Facebook, çok uzun zamandır kendi alanında adeta lokomotif görevi görerek yol almaya devam ediyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta kullanıcılar paylaşılan gönderileri beğenebiliyorlar ya da son zamanlarda eklenen kızgın, mutlu, şaşkın ya da mükemmel duyguları belli etmeye yarayan emojilerle hislerini belli ediyor. Fakat herkesin istediği ama bir türlü eklenmeyen beğenmeme butonu henüz gelmiş değil. Kullanıcıların yoğun baskısı sonucu son günlerde beğenmeme butonunda ekleneceği sözleri Facebook’ta dolaşmaktaydı.

Bu konuda edinilen son bilgilere göre ise beğenmeme butonu Facebook platformuna eklenecek. Böylece yakın bir zamanda hem Facebook’ta hem de Facebook Messenger’da bu buton aktif hale gelecek. Ayrıca bu butonla birlikte bir tepki butonunun da olması istekler arasında. Böylece beğenmeme durumunun dışında bir paylaşıma tepkiliyseniz bunuda belirtmiş olacaksınız.

Facebook’un bu özelliği aktif etmesi ile birlikte yapılan şikayetlerinde oldukça azalacağı bekleniyor. Çünkü kullanıcılar haklı olarak beğenmedikleri ya da tepkili oldukları paylaşımları belirtemedikleri için şikayet yoluna gidiyorlardı. Bu buton sayesinde şikayet etmeden tepkilerini gösterebilecekler.

BİR CEVAP BIRAK