Ana sayfa İnternet Galaxy S8 Güvenlik Kilidi Aşıldı

Galaxy S8 Güvenlik Kilidi Aşıldı

390
0

Galaxy Note 7 telefon modellerinde yaşadığı şoktan sonra Samsung firmasına bir şok da Galaxy S8 modellerinden geldi. Bataryasındaki aşırı ısınma ve patlama problemi nedeniyle piyasadan toplatılmak zorunda kalınan Galaxy Note 7’den sonra S8’den beklentiler yüksekti.

Geçtiğimiz günlerde S8 tanıtımını gerçekleştiren Samsung, lansmanda sunduğu yenilikler beğeni toplamıştı ve en etkileyici yenilik olarak S8’in güvenlik konusunda kusursuz olarak yaptığı sunum gösterilmişti. Bir önceki modellerde kullanılan retina taraması yeni modeller S8 ve S8 plus modellerinde de sunuldu. Diğer güvenlik önlemi parmak izi okuyucusu ise arka panele alındı.

Son Güvenlik Özelliği: Yüz Tanıma Sistemi

Samsung firmasının güvenlikteki son özelliği ise yüz tanıma sistemiydi. Google’ın Android 4.1 sürümü ile mümkün hale gelen yüz tanıma sisteminden beklentiler oldukça büyüktü. Ancak sunulan bu yeni güvenlik modelinin kolayca aşılabileceği anlaşıldı. Marcianophone isimli bir Youtube kanalı bu güvenlik zaafiyetini çektiği bir videoyle bir bir gözler önüne serdi. Galaxy S8’i test eden kişi önce telefonla selfie çekti. Sonrasında fotoğrafı, yüz tanıma kilidiyle çalışan diğer Galaxy S8 telefona okutmaya çalıştı. İlk denemelerde yüz tanıma sağlam durdu. Samsung’un yazılımı, karşısında gerçek bir yüzün olmadığını öngörerek cihazın kilidini açmadı. Ancak birkaç denemede daha bulunan kullanıcı, ekstra bir işlem yapmadan, telefonun güvenliğini geçmeyi başardı. Uzmanlar, parmak izi ve retina taramasını daha güvenli gösteriyor fakat Samsung Galaxy S8 bu üçlü güvenlikten sadece birinin kullanılmasına imkan veriyor.

BİR CEVAP BIRAK