Ana sayfa İnternet Gmail Kullanıcılarını Sevindiren Haber

Gmail Kullanıcılarını Sevindiren Haber

362
0

Şimdiye kadar Gmail’de maksimum 25MB olan e-posta alma boyutunu şimdi 50MB’a kadar yükselttiği duyuruldu. Gelen bu yeni boyut henüz kullanıcılara sunulmadı ama çok kısa bir süre sonra bu özellik kullanılabilecek.

Dünyanın dev e-posta platformlarından biri olan ve oldukça fazla kullanıcısı olan Gmail, kullanıcılarına yeni bir güncelleme yapıldığını bilgisini verdi. Bu duyurudan önce Gmail kullanıcılarına e-posta ile en fazla 25MB’a kadar dosya almaya izin veriyordu fakat şimdi yeni duyurduğu güncelleme ile bu izni iki katına çıkardı ve dosya alma sınırı 50MB’a yükselmiş oldu.

Bunun yanında Google e-posta eklerinde olan 25MB sınırını basit bir hale getirmiş olduğu Google Drive ile Drive hesabınızın limitlerine uygun olarak yüksek boyutlarda e-posta ile dosya almaya ya da göndermeye imkân tanıyordu. Fakat bu yeni güncelleme ile 50MB’a kadar olan dosyalar ile işi daha fazla kolaylaştırmış oldu.

Gmail Aktif Kullanıcıları 1 Milyarı Aştı
Henüz Gmail’in duyurmuş olduğu bu yenilik kullanıcılar tarafından kullanılır değil. Fakat gelen haberlere göre bu özellik 1-3 gün içinde tüm kullanıcıların hizmetine açılmış olacak. Gmail’in her geçen yıl kullanıcı sayısında artma oluyor. Geçtiğimiz yıl Gmail kullanıcısının 1 milyarı aşmış olduğu tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK