Ana sayfa İnternet Google En Çok Arananlar Listesi: 2017

Google En Çok Arananlar Listesi: 2017

254
0

Google, her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye’de ve dünyada yükselmiş olan arama trendlerini içeren listeyi önümüze sundu. Türkiye’de 2017 senesinin en trend aramalarının sıralamasında Genel kategorideki Milli Piyango, Stres Çarkı ve YSK soruları kategorisinde elde edilen Pestisit nedir ilk sırada yer almaktadır.

Küresel sonuçlar ile alakalı Year in Search 2017 videosundaysa Nusret’in kendisine ve ünlü tuz atma hareketi ile yer vermektedir. Senenin Arama Trendleri 2017’nin Türkiye’de altı farklı olacak şekilde kategoriden oluşmuş olan arama trendleri listesinde ilk sıraya en çok aranan isimlerden birisi ise geçen sene kaybettiğimiz sanatçımız Vatan Şaşmaz oldu. Diziler kategorisindeyse Game of Thrones, sorularda ise yemek tarifleri kategorisinde Krep almıştır.

Nedir sorusu ile aranan ilk üç kelimeyse; varlık fonu, pestisit ve chia tohumu olmuştur. Pestisit kelimesindeki Ufak Tefek Cinayetler dizisinde kullanılıp daha sonrasında popüler bir hal aldığı da ortaya çıkıyor.

2017 senesinde en çok aranan dizilerden birisi ise Game of Thrones’u sırası ile Fi ve İçerde dizileri takip etmektedir. Diziler bölümünde ilk 10 diziden 8’i ise Türk yapımı dizilerken ilk 10 dizide ise sondan giren Stranger Thingsle beraber sadece 2 yabancı dizi yer almaktadır. İlk 10 sıralamasında olan yerli diziler, dördüncü sıradan Kalp Atışı, İstanbullu Gelin, İsimsizler, Siyah Beyaz Aşk, Şefkat Yerimdar ve Söz olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK