Ana sayfa Sosyal Medya Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası Çözümü

Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası Çözümü

1292
0

Instagram kullanıcılarının sayısı ülkemizde gün geçtikçe artıyor. Artık herkesin akıllı telefonunda yüklü olan uygulamada belirli sorunlarla da sürekli karşılaşabiliyorsunuz. Son olarak İnstagram kullanıcılarının hesaplarına giriş yapmak istediklerinde “bilinmeyen bir ağ oluştu” hatası aldıklarını görüyoruz. Binlerce insanın dönem dönem karşılaştığı sorun ile alakalı neler yapılabilir? Ya da bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz? İşte yazımızda.

İnstagram’da bu hatanın neden kaynaklandığı bilinmiyor. Ancak kullanıcılar hesaplarına otomatik giriş yapmak istediklerinde böyle bir sorunla karşılaşıyor, dolayısıyla hesap kullanıcı adı ve şifrelerini elle yazmak durumunda kalıyorlar. Hata kullanıcılara vakit kaybettirirken sinirlerini de bozmaya yetiyor.

Bu hatadan kurtulabilmek için iki seçenek bulunuyor. İlk seçenek uygulamayı silip tekrar kurmak. Ancak bu herkeste sonuç vermediği için bizim tavsiyemiz, uygulamayla alakalı tüm bellek bilgilerinin telefondan temizlenmesi. Eğer bu işlemi yaptıktan sonra yine aynı hatayla karşılaşıyorsanız şifrenizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Birçok kullanıcıdan gelen geri bildirimlere göre şifre değiştirdikten sonra bu sorun ortadan kalkmış oluyor. Yani sırasıyla bu yöntemleri deneyerek sorununuza kökten çözüm bulabilirsiniz.

Bilinmeyen bir ağ oluştu hatası alanların hesaplarına girmeleri için kullanıcı adı ve şifrelerini kendileri yazmaları gerek. Bunu da bilmeyenler için eklememizi yapıp yazımıza son verelim. Hata ile alakalı uygulamanın tasarlayıcılarından herhangi bir bildirim gelmezken sorunun ağ bağlantılarıyla ilgili olduğu düşünülüyor. Önbellek ve diğer uygulama bilgilerini de silmeniz çözüm için faydalı olabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK