Ana sayfa Sosyal Medya Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

199
0

Instagram, bünyesine yenilikler katmaya devam ediyor. Türkiye ve dünyada sıklıkla kullanılan ve tercih edilen uygulama, gizlilik ayarlarını her seferinde değiştiriyor. Son olarak kullanıcıların ne zaman çevrimiçi olduklarına dair bilgiler de görüntülenmeye başladı. Peki kullanıcılar son görülmeyi nasıl kapatabilirler? İşte bu durumda ne yapmanız gerektiğini ve son görülmeyi nasıl kapatabileceğinizi aktaracağız.

İnstagram son görülmesi mesajlar sayfası üzerinden görülebiliyor. Mesajlaştığınız kullanıcının altında en son ne zaman aktif olduğuna dair bilgiye anında ulaşabiliyorsunuz. Ancak İnstagram bu duruma gelecek tepkileri azaltmak amacıyla son görülmeyi opsiyonel biçimde tasarlamış. Yani isteyen kullanıcılar başkalarının da son görülmesini görmemek kaydıyla bu duruma son verebiliyorlar. Ayrıca ayarı yapmak da kullanıcıların saniyelerini bile almıyor. Kısacası son derece basit.

Yapılması gereken ilk şey, İnstagram’daki seçenekler bölümüne giriş yapmak. Bu sekmede ayarlar bölümünde “hareket durumunu göster butonu” açık şekilde gözükmektedir. Eğer arkadaşlarınızın sizin son görülmenizi görmelerini istemiyorsanız ayarı inaktif ederek işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Yalnız bir dahakine siz de karşınızdaki kişilerin ne zaman aktif olup olmadıklarını göremeyeceksiniz. İsterseniz hareket durumunuzu yeniden açarak uygulamayı kullanmaya devam edersiniz.

Önerimiz, ayarı yaptıktan sonra hesabınızdan çıkış yapmanız ve bir kez daha girmeniz üzerinedir. Böylelikle yaptığınız ayar uygulamaya geçmiş olacaktır. Her geçen gün farklı şeylerle kullanıcıların karşısına çıkan Instagram’ın yakında ekran görüntüsü alan kişiye bildirim göndereceği de konuşuluyor.

BİR CEVAP BIRAK