Ana sayfa Güncel İnternet Erişim Oranı Artmaya Devam Ediyor

İnternet Erişim Oranı Artmaya Devam Ediyor

283
1

TÜİK araştırmalarına göre internet kullanım oranının yüzde 67’e yükseldiği ülkemizde 10 haneden 8’i internet erişim imkanına sahip konumda.

Türkiye’de nisan ayıyla birlikte 16-74 yaş aralığında yer alan kişilerden bilgisayar kullananların oranı yüzde 54.9’dan 56.6’ya yükseldi. İnternet kullanımı ise 61.2’den 66.8’e yükselmiş durumda. İstatistiklerde göze çarpan bir diğer nokta ise hem bilgisayar hem de internet kullanımı yüzdesinde erkeklerin kadınlara oranla büyük bir üstünlüğü bulunmakta.

Yükselen internet ve bilgisayar kullanımı ile birlikte internetten alış veriş de yaygınlaşmaya başladı. Baz alınan ay yine nisan olurken 16-74 yaş grubundaki bireylerin internetten alış veriş yapma oranı geçen yıla oran yüzde 4 artmış durumda. Alış verişte ise en fazla giyim ve spor malzemeleri tercih edilmiş durumda.

1 YORUM

  1. Eskiden bu oranlar PC ile yakalanacak diye düşünülürken mobil öyle bir atağa geçti ki bu sayede internet erişimi neredeyse PC’de ki erişimi katlamaya başladı. Giyilebilir teknolojinin de yaygınlaşması ve facebook’un ücretsiz internet projesi ile tüm dünya erişilebilir hale gelecek.

BİR CEVAP BIRAK