Ana sayfa Diğer iPhone ve Android’den Bir İlk

iPhone ve Android’den Bir İlk

254
1

Android ve iOS cihazlar ilk kez ortak bağlantı noktasında buluştu. Bu iki devin ekosisteminde yer alan cihazlar bir ilk olan kablosuz şaj uygulamasında birleşti.

Uzun yıllardır Apple ürünleri ile tanışığız. Apple bu yıl ilk kez bir yatırıma geçti ve en yeni cihazlarında bundan sonra kablosuz şarj dönemine geçti. En son cihazlarında Qi teknolojisine yer veren Apple en iyi şeyi yapmış olabilir. Teknoloji adına çok büyük bir hamle olan bu durum oldukça beğeni toplayacak gibi duruyor.

Mobil endüstride yer alan firmaların çoğu Qi teknolojisini tercih ettiğinden Note 8, LG V30 gibi telefonlarda yaptığınız gibi iPhone 8 ve iPhone X cihazlarında da aynı şarj cihazını kullanabilme fırsatınız doğmuş durumda. Apple’ın sunduğu Lightning kablosunun oldukça fazla maliyete sahip olmasından dolayı Qi uyumlu bir şarj aleti almanız daha karlı bir alışveriş olacaktır.

Son olarak firmaların ortak bir teknolojiyi kullanıyor olması her şeyiyle ortak yapacakları anlamına gelmeyecektir. Şarj pedi üzerinde her firma kendisine göre uygun olanı yapacaktır. Bu sayede göze hoş gelen şeyler bizleri bekliyor da denenebilir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK