Ana sayfa Güncel iPhone’da Hayal Kırıklığı

iPhone’da Hayal Kırıklığı

285
1

Dünya telefon devlerinden birisi olan Apple, son telefonu iPhone 8’de büyük hayal kırıklığı yaşadı. Bundan önceki telefonları daha çıkmadan Apple Store önlerinde günlerce hatta haftalarca insanlar kuyrukta beklerlerdi. Kuyruktaki insanların yerine geçebilmek adına hatırı sayılır paralar bile teklif edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan iPhone 8 kullanıcı bazında beklediği etkiyi alamadı. Bir haberci sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’da paylaştığı sözle bu durumdan bahsetti. Tweet’inde “Kuyruk nerede ? iPhone 8 ve iPhone 8 Plus bugün çıkıyor. Ama insanlar yok !” sözlerine yer verdi.

Yapılan araştırmalara göre Çin’in önemli e-ticaret sitelerinden birisi olan JD.com iPhone 8’in lansmanından sonraki ilk 3 günde 1.5 milyonluk ön sipariş geldiğini açıkladı. Aynı site iPhone 7 için gelen ön sipariş miktarı ise 3.5 milyon taneydi. Bu rakamlardan dolayı Apple yeni iPhone serisinde burukluk yaşadı. Ek olarak geçtiğimiz günlerde hisselerinde %3.1 kayba uğrayan Apple 10 Ağustos’tan bu yana en büyük kaybını yaşadı.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK