Ana sayfa Sosyal Medya İtalya’dan Uber’e Şok

İtalya’dan Uber’e Şok

396
1

İtalyan taksi şoförü grupları tarafından açılan dava sonucunda Uber gibi mobil uygulamaların haksız rekabete neden olduğu tespit edildi ve şoförler haklı bulundu.

Reuters’da belirtilen bir habere göre, İtalyan mahkemeleri, İtalya’da taksicilik yapan şirketlerin ülkede çalışmasını engelledi. İtalyanın geleneksel taksici dernekleri tarafından açılan dava sonucunda İtalya’da Uber gibi hizmetlerin tanıtmasını veya reklamını yapmasını da yasaklandı. Uber İtalya temsilcileri tarafından yapılan açıklamada, bu olaydan sonra kararın şok etkisi yarattığını ve itirazda bulunmayı planladığını bildirildi.

Uber kendini nasıl savundu ?

Uber yaptığı açıklamada “İtalyanlar; binlerce profesyonel ve lisanslı sürücüyü Uber uygulamasını kullanarak para kazanıyor ve güvenilir nakliye sağlıyor” dedi. Açıklamarına şu şekilde devam ettiler: ‘Kişiler özel araçları ile hizmet vermek için bir akıllı telefon uygulaması kullanıyor. Bu, çoğu zaman standart bir taksi veya araba servisinin maliyetinden daha az oluyor. Bu hizmetlerin son birkaç yıldır hızlı bir şekilde büyümesi, hükümet düzenleyicilerinin ve taksi komisyonlarının dikkatini çekmişti. Uber’ın bir ülkede engellenmesi, firma için ilk değil.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK