Ana sayfa Güncel Nasıl Daha Erken Uyanırız?

Nasıl Daha Erken Uyanırız?

281
3

Yataktan kalkmak isteyip istememek arasındaki bir mevzudur aslında. İlk olarak sürekli ertelenmiş olan alarmların önüne geçebilmek için sizi uyandırmaya motive edebilecek bir şey bulmalısınız. şimdiye kadar kaç defa erken kalkanların işlerinde başarılı olduklarını mutlaka okumuşsunuzdur. Günün başlangıcında ihtiyacınız olacak tek şeyse bir iki saat. Ama erken uyanmanıza karar verme, bunu uygulamaya geçirebilmeniz farklıdır. Güne erken başlarken başarının anahtarı olup olmadığını test etmek isterseniz birkaç ipucu size verebiliriz.

Alarmınızı Kurun

Her uyanacağınız saate alarmınızı kurun ve güne erken kalkabilmek adına ilk adımını atın. Kademeli olacak şekilde ilerlemelisiniz. Direkt bir şekilde istediğiniz halde o saatte uyanmak istiyorsanız, 15 dakika önce uyanmaya çalışın. Biyolojik saatinizin düzeni oturana kadar bu şekilde yapabilirsiniz.

Bir Arkadaşınızdan Destek İsteyin

Sağlıklı bir yaşam için, arkadaşlarınıza hesap verebilir olmak için erken uyanmayı kendinize amaç edinin. Belirlemiş olduğunuz işler sizler için çok daha kolay bir şekilde olacak.

Soğuk Bir Duş Alın

Sabah uyandığınız zaman sıcak bir duş almanın size iyi gelineceğini düşünürseniz yanılırsız. Soğuk duş ile daha çabuk kendinize gelirseniz, sıcak su sizi daha çok mayıştırarak uykunuzu getirmektedir.

Müzik Dinleyin

Bilim de beden üstünde müziğin doğrudan etkisi olduğu söylenmiştir. Kulaklıklarınızı takarak, en sevdiğiniz müziği dinlemeye başlayabilirsiniz.

Erken Uyuyun

Erken kalkıp, verimli bir gün geçirebilmek istiyorsanız eğer bol miktarlarda uyumanız gerekmektedir. Gece baykuşu olsanız bile erken yatmanız gerekir. Akşam saatlerindeyse elektronik cihazlardan kaçınmalısınız. Önerilen sekiz saatlik uykunuzu alabileceğiniz saatlerde uyumaya özen göstermelisiniz.

3 YORUMLAR

  1. Bu aralar çok geç kalkıyorum her seferinde saati erteliyorum verimli uyku nasıl alınır ne yapılır tüm beklediğim soruların cevaplarını yazmışsınız sağolun

BİR CEVAP BIRAK