Ana sayfa Mobil Şarj Sıkıntısına Son, Artık 20 Dakikada Telefonunuzu Şarj Edebileceksiniz.

Şarj Sıkıntısına Son, Artık 20 Dakikada Telefonunuzu Şarj Edebileceksiniz.

380
0

Her geçen gün hızla gelişen teknolojinin son buluşu ile telefon şarjının çabuk tükenmesinden şikayetçi olanlara sevindirici haber geldi. Artık telefonlar 10 ile 20 dakika arasında tamamen şarj olabilecek.

Son gelişen teknoloji ile Çinli bir telefon üreticisi olan Meizu’nun geliştirmiş olduğu Super mCharge ismi verilen şarj cihazı inanılmaz bir hızla telefonları şarj etme özelliğine sahip bulunuyor. Hızlı şarj edebilen bu son teknolojik alet akıllı telefonların bataryalarını 10 dakikada % 60, 20 dakikada da tam olarak doldurabiliyor.

Teknolojik alanda önemli çalışmalara imza atan Çinli üreticisi Meizu telefon hızlı şarj alanında da önemli çalışmalar yürütmekte. Meizu, Super mCharge ismini verdiği hızlı şarj teknolojisini kullanıcılara tanıttı. Super mCharge adlı bu teknoloji, bir akıllı telefonun şarjını 10 dakikada % 60 kadar doldururken, 20 dakikada da tam olarak şarj edeceğini öne sürüyor. Bu müthiş teknoloji MWC 2017’de görücüye çıktı. Bu şarj aleti yeni kablolar ve akıllı devre parçaları sayesinde iddia edilen hızlı şarjın gerçekleşmesine olanak sağlıyor.

Yeni teknoloji Super mCharge’ın şimdilik hangi telefonları şarj edeceği açıklanmış değil. Meizu yetkilileri MWC 2017 standında bu konu ile ilgili bilgi vererek, söz konusu bu şarj aletinin 2017 yılı sonu ya da 2018 yılı başlarında piyasaya çıkacağını söylerken, hangi telefon modellerinde kullanılacağı hakkında bilgi vermediler.

BİR CEVAP BIRAK