Ana sayfa Sosyal Medya Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

176
0

Twitter etkinliğini hala koruyan sosyal platformlardan birisi. Milyonlarca kullanıcısı ve paylaşım ağıyla Türk insanının sevdiği bir uygulama olan Twitter, her zaman aktifliğini koruyacağa benziyor. Yine de Twitter’dan sıkılan ve hesabını tümden kapatmak isteyenlerin olduğunu biliyoruz. Biz de bu noktada Twitter hesabınızı nasıl silebileceğinizi aktaracağız.

Aslında herkes Twitter’da hesabı askıya alma işlemini yapmayı biliyor. Ancak hesap silinme işlemi kullanıcıların pek bildiği bir yol değil. İlk olarak Twitter hesabınıza giriş yapmanız şart. Girdikten sonra sağ üst bölümde bir ayarlar sekmesi göreceksiniz. Ayarlara girerek en alt kısımdaki “hesabımı devre dışı bırak” seçeneğini seçmelisiniz.

Twitter karşınıza bir uyarı mesajı getirecek ve hesabınızın silinmesi için sizden onay isteyecektir. İşlem başarıyla tamamlandıktan sonra uygulamadan otomatik olarak ayrılmış olacaksınız. Bundan sonrası ise çok önemli. Twitter, hesabını kapatmaktan pişman olan müşterileri için 30 gün kuralını uyguluyor. Yani sizin hesabınızın tamamen kapatılması için en az 30 gün hiçbir şekilde giriş yapmamanız şart. Eğer giriş yaparsanız hesap kapatma işlemi tümden iptal oluyor. Bu sebeple hesabınızı devre dışı bırakınca giriş yapmaya çalışmamalı ve Twitter’ın kapatma işlemini tamamlamasını beklemelisiniz. Zaten bu süreçte kimse sizin hesabınıza ulaşıp görüntüleme sağlayamayacaktır.

Hesabın kalıcı olarak silindikten sonra bir daha açılamayacağını da belirterek yazımıza son verelim. Bu ve benzeri bilgiler için bizleri takip etmeyi unutmayın. Güzel günler.

BİR CEVAP BIRAK