Ana sayfa Sosyal Medya Twitter Nefret Söylemlerini Engelledi

Twitter Nefret Söylemlerini Engelledi

360
0

Milyonlarca kullanıcısı olan dev sosyal paylaşım sitelerinden biri Twitter, yeni bir güncelleme ile kullanıcılarının rahat etmelerini sağlıyor.

Tüm dünyadan kullanıcılara sahip olan sosyal medya devi Twitter, gelen yeni bir güncelleme ile bundan sonra çok daha fazla güvenilir bir platform olacak.

Diğer sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi Twitter’ında en büyük sorunlarından biri de hakaret, küfür ya da sözlü taciz şeklinde olan ‘Nefret Söylemleri’ idi.

Bu tür söylemlerin kişide açtığı psikolojik sorunlardan ve işin hukiki yönünden dolayı sosyal paylaşım siteleri uzun zamandır çeşitli önlemler almaya çalışıyorlardı fakat bu önlemler tam anlamıyla engellemeye yeterli olmuyordu.

Fakat Twitter yeni bir güncelleme ile şimdiye kadar tam olarak engellenememiş olan bu nefret söylemlerine karşı yeni bir boyut getirdi. Bu yeni güncelleme ile bundan sonra Twitter kullanıcılarını nefret söylemlerinden sonuna kadar koruyabilecek.

Söz gelimi eğer bir Twitter kullanıcısı başka bir kullanıcı tarafından bir çok kez taciz edilmiş ise gelen bu yeni güncelleme sayesinde, taciz eden kullanıcı otomatik olarak engellenmiş olacak. Bu özelliğin yanında gelen diğer bir özellik ise ‘Bildirim Filtreleme’ özelliği.

‘Bildirim Filtreleme’ özelliği sayesinde ise artık kullanıcılar doğrulanmamış hesaplardan gelmiş olan bildirimlerin üzerinde çok daha fazla çok kontrol sahibi olabilecek. Ayrıca bu güncelleme ile ‘Sessize Alma’ özelliğide geldi.

BİR CEVAP BIRAK