Ana sayfa Sosyal Medya Twitter QR Kod Ne İşe Yarar?

Twitter QR Kod Ne İşe Yarar?

166
0

Twitter, güncelliğini korumayı sürdüren ender uygulamalardan bir tanesidir. Teknolojiyi takip eden ve güncellemelerini buna göre yapan uygulama, son olarak QR kod işlemini devreye soktu. Böylelikle kendi QR kodunu yaratan kullanıcılar bunu paylaşarak daha kolay takipçi kazanabiliyorlar. Aynı zamanda kullanıcı adı gibi karmaşık bilgilerin önüne geçen işlemin nasıl kullanıldığını ifade etmeliyiz.

QR kod kullanımı için kendi profilinize giriyorsunuz ve sağ üstte bulunan üç nokta simgesine tıklıyorsunuz. Açılan kısımda en alt seçenekten QR kodu seçiyorsunuz. Twitter, sizin profiliniz için bir QR kor yaratıyor. Bunu en sağ üst köşeden dilerseniz kaydedebilir ya da herhangi bir uygulama üzerinden anlık olarak paylaşabilirsiniz. Sizin QR kodunuzla hesabınızı bulmak da son derece kolay oluyor. Gönderdiğiniz kişi kodu aldıktan sonra kendi profiline girip QR kodu seçiyor ve alttaki “fotoğraf çek” butonuna tıklıyor. Daha sonra sizin QR kodunuzu kameraya okuttuğu an kullanıcı hesabınızı otomatik olarak bulmuş oluyor.

Uygulamanın en güzel özelliği, karmaşık kullanıcı adına sahip olanların kolaylıkla bulunabilmesini sağlaması. Eğer aramalarda çıkmıyorsanız QR kodunuzu arkadaşınıza göndererek onun sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Hem vakitten tasarruf eden hem de sizleri büyük bir uğraştan kurtaran QR kod, Twitter açısından ilk olsa bile birçok mobil uygulamada mevcut. Snapchat’de buna benzer bir işlem kullandığı için aslında aşina olacağınızı düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK