Ana sayfa Sosyal Medya Whatsapp’da Gönderilen Mesajı Kişi Görmeden Silme

Whatsapp’da Gönderilen Mesajı Kişi Görmeden Silme

62
0

Whatsapp, dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma programlarının başında yer alıyor. Ücretsiz olması ve hızlı bir ara yüze sahip olmasıyla ses getiren uygulama, gelen her güncellemede daha farklı şeyleri kullanıcılarla buluşturuyor.

Bilindiği üzere Whatsapp’a son güncelleme ile beraber gönderilen mesajları tümden silme özelliği geldi. Böylelikle mesaj gönderdiğinizde karşınızdaki okumadan o mesajı tamamen silebiliyorsunuz. Peki bu işlem nasıl gerçekleşiyor?

Öncelikle kişilerin gönderdikleri mesaj karşıdaki kişi tarafından kesinlikle görülmemeli. Hatta mesajı gönderdiğiniz insan Whatsapp’ı açmadan mesajı okusa bile yine mesajı silemiyorsunuz. Yani illa mavi tik olmasına gerek olmuyor. Eğer mesaj gönderdiğiniz insan tarafından okunmadıysa mesajın üzerine basılı tutup sil butonuna basıyorsunuz. Whatsapp burada kullanıcılara “herkesten sil” seçeneğini sunuyor. Bu seçeneğe tıklayarak mesajı hiç gönderilmemiş gibi yok etmeyi başarıyorsunuz.

Silinen mesaj “bu mesajı sildiniz” şeklinde karşınızdaki kişi tarafından görülüyor. Onların “ne yazdın” gibi sorularına pembe yalanlarla cevap verebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayla beraber kişinin Whatsapp’a girmeden sizin mesajınızı okuyup okumadığını da görebiliyorsunuz. Mesela sevgilinizle kavgalısınız ve gönderdiğiniz mesajları okuduğundan emin olmak istiyorsanız. O kişi Whatsapp’a girmeden bildirimleri kaydırarak bile okuma yapsa mesajlar tümden silinemediği için gönderdiğiniz iletinin sevgiliniz tarafından incelendiği kesinleşiyor.

Bu güncellemenin hem Android hem de iOS modelleri için geçerli olduğunu hatırlatalım. İşin en güzel kısmı, yanlışlıkla başka kişilere gönderdiğiniz iletileri silebilmeniz.

BİR CEVAP BIRAK