Ana sayfa Bilgisayar Windows 10 İçin Sevindiren Düzenleme Geldi

Windows 10 İçin Sevindiren Düzenleme Geldi

378
0

Şimdiye kadar Windows 10 kullanıcıları tarafından oldukça sıkıcı bulunan bilgisayarın güncellenmesi için zamansız kapanıp yeniden başlatılması artık sona eriyor. Bundan sonra Windows 10 güncelleme amacı ile zamanlı zamansız kapanıp yeniden başlamayacak.

Microsoft, yapmış olduğu açıklama ile bundan sonra can sıkıcı bulunan Windows güncellemeleri için bilgisayarın yeniden başlatma işine son verileceğini söyledi. Böylece bundan sonra Windows istediğini gibi güncelleme yapıp, açılıp kapanamayacak.

Windows 10 kullanıcılarını en fazla sinirlendiren konuda en yeni güncellemelerin indirildiğinde bunları uygulamak için kullanıcılara devamlı bildirim gelmesi ve herhangi bir iş ile uğraşırken bilgisayarın birden bire kapanıp yeniden başlaması idi. Uzun bir doya indirirken dahi bilgisayar açık bırakılıp yatıldığında gece güncelleme için kapanıp tekrar açıldığını görmek ve dosyanın bu sebeple yarım kalması insanların çıldırmasına sebep olabiliyordu.

Bu yüzden Microsoft, bu küçük ama sinir bozucu hatanın Creators Güncellemesi ile ortadan kaldırılacağını açıklaması üzerine kullanıcılar rahat bir nefes aldı. Windows Program Yönetimi Biriminin başındaki olan isim John Cable, Windows 10 kullanıcılardan bu güncellemeler hakkında çok şikayet aldıklarını bunun üzerine bir çözüm bularak bu zamansız kapanıp yeniden başlamalara bir son vereceklerini belirtti.

Şirket, bundan sonra güncellemelerin kullanıcılara bildirileceğini ve erteleme seçeneğinin 3 güne uzatılacağını da sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK